Jak odzyskać wiadomości usunięte z messengera?

Facebook stał się najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Z jego usług korzystają miliardy użytkowników z całego świata. Powiązaną z nim aplikacją jest Messenger, który cieszy się równie dużą popularnością wśród internautów. Messenger to aplikacja, której używamy do konwersowania z innymi ludźmi, dzielenia się z nimi zdjęciami oraz innymi plikami multimedialnymi.

Zdarza się jednak czasem, że przypadkiem lub celowo usuniemy wysłaną przez siebie wiadomość i po  pewnym czasie chcemy do niej wrócić. I co dalej? Czy możliwe jest przywrócenie takiego materiału, czy może jednak przepada on bezpowrotnie?

Dla osób szukających odpowiedzi mamy kilka rozwiązań.

Po pierwsze, w takich sytuacjach możemy skorzystać z funkcji archiwizowania. Jak to zrobić?

Na przeglądarce internetowej uruchamiamy Facebook Messenger, następnie otwieramy zakładkę z opcjami i wchodzimy w “archiwizowane”. Otwiera nam to drogę do odnalezienia pełnych konwersacji przed usunięciem. Wysyłane wiadomości są archiwizowane bezustannie na platformie Facebook, dzięki temu możemy tam odnaleźć każdą wiadomość. Dzięki takiej funkcji możemy sprawdzić również czy dane wiadomości zostały usunięte bezpowrotnie, czy też tylko zarchiwizowane. Dzieje się tak na przykład w trakcie blokowania użytkownika.

Innym krokiem, który możemy podjąć jest skorzystanie z kopii zapasowej przechowywanej przez administratora aplikacji. Należy wejść w opcje  konta, następnie wybrać “pobierz kopię zapasową”. Facebook prześle nam, na mailową skrzynkę odbiorczą, wszystkie rozmowy wybrane uprzednio przez nas w danych ramach czasowych. Kopie będą iść tym dłużej, im dłuższy okres czasu konwersacji wybierzemy.

W ostateczności pomóc nam mogą programy służące do odzyskiwania utraconych treści. Dzielą się one na te, które działając w tle pobierają i przechowują treści wysyłane przez jego posiadacza oraz te przywracające treści utracone, korzystając z faktu, że są one zapisywane w pamięci Messengera. Dzięki temu zabiegowi, sprawnie i szybko odzyskuje nasze rozmowy.

W internecie nic nie przepada bezpowrotnie. Niemal wszystko co usunięte, można odzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *