Czym jest Google Voice Search?

Niemal codziennie wyszukujemy coś w internecie. Wyszukujemy tras, informacji czy rozkładów. Marnujemy czas na wpisywanie długich zdań lub wpisujemy proste frazy utrudniające wyszukiwanie rezultatów. Google doganiając napierającą do przodu technologię, wyszedł naprzeciw swoim użytkownikom z nowym pomysłem. Od tamtej pory ludzie mogą przemierzać sieć, używając wyszukiwania głosowego. Jest to prosty i szybki sposób, który umożliwia podawanie całych zdań lub pytań, dzięki czemu możemy odszukiwać lepsze rezultaty. 

Niektóre wyniki z Google Voice Search różnią się od tych na zwykłej przeglądarce. Dzieje się tak ponieważ wiele stron internetowych pozycjonuje swoje witryny właśnie pod taki sposób wyszukiwania. Daje im to ogromne możliwości wybicia się na pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie strony w ten sposób nie jest niczym trudnym, wygląda tak samo jak typowe pozycjonowanie dla standardowego seo, lecz zwraca się uwagę na pewne szczegóły, stąd nie wymaga ingerencji specjalisty ani sporego wydatku.

Pozycjonować stronę  można na różne sposoby. Jednym z nich jest metoda longtail, która polega na używaniu w odpowiedniej ilości wyrazów potocznych w tekstach seo. Przy wyszukiwaniu głosowym, użytkownik zadaje pytanie w sposób naturalny. Wyszukiwarka odczytując jego mowę potoczną, uzna naszą stronę za pozornie najprzydatniejszą.

Aby wybić swoją witrynę, możemy również dodawać liczne informacje oraz fakty na temat Twojego produktu. Google Voice Search stawia na zwięzłość i twarde informacje. Starajmy się dodawać informacje o wadze, rozmiarach czy cenie. Wybije na sam przód nasze tabelki oraz inne fakty znajdujące się na naszej stronie.

Pamiętajmy również, by nasze strony były dostosowane pod tablety oraz smartfony, ponieważ głównie na tych urządzeniach odbywa się voice searching.

Obecnie, za sprawą smartfonów oraz tabletów, ok. 20% wyszukań w Google to wyszukiwania głosowe. Obsługuje również smart tv, kino domowe a nawet komputer. Google Voice Search jest prosty w obsłudze – obok paska do wpisywania tekstu widnieje mała ikonka przedstawiająca mikrofon. Po jej naciśnięciu wystarczy wypowiedzieć szukane frazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *