CZY WARTO STUDIOWAĆ INFORMATYKĘ?

Branża IT jest najszybciej rozwijającą się dziedziną świata. Specjaliści są bardzo pożądani na rynku. Wszystkie firmy skupiają się na automatyzacji procesów do czego niezbędni są specjaliści. Niektórzy uważają, że studia informatyczne są niezbędne do tego, aby znaleźć dobrą pracę w zawodzie, a inni twierdzą, że jest to zwyczajna strata czasu.

  1. Dlaczego warto podjąć studia informatyczne?
  2. DYPLOM UCZELNI WYŻSZEJ

W Polsce posiadanie dyplomu uczelni wyższej jest bardzo istotną dla pracodawców kwestią. Nie wynika, aby z upływem czasu miało się to zmienić. Jeżeli chcesz pracować w renomowanej firmie szansa na to, że zostaniesz w niej zatrudniony bez dyplomu jest bardzo mała. Jeżeli chcesz, lub przez sytuację życiową musisz pracować pamiętaj, że istnieją także studia zaoczne. Warto wybrać tę drogę nauki, ponieważ umożliwia ona pogodzenie nauki z pracą (gdzie możesz dodatkowo zdobywać doświadczenie)

  • MOTYWACJA DO NAUKI

Jeżeli postanowimy, że będziemy uczyć się sami za pomocą książek, filmików w Internecie, czy też specjalistycznych blogów często bywa tak, że szybko się zniechęcamy, ponieważ nasza wiedza nie jest egzekwowana. Zapisując się na uczelnie wyższą z pewnością nasza wiedza regularnie będzie sprawdzana przez wykładowców, będziemy musieli wykazać się na egzaminach, co spowoduje że nauka będzie płynna i regularna

  • MOŻLIWOŚĆ ZDOBYCIA CENNYCH KONTAKTÓW

Wykładowcy akademiccy to często praktycy prowadzący własne działalności gospodarcze i mający duże doświadczenie w branży. Czerpanie wiedzy od takich specjalistów może być owocne. Często szukają stażystów, czy też pracowników do swoich firm, których zazwyczaj wybierają wśród najzdolniejszych studentów. Mają także szereg kontaktów, które pozwalają na dobry start ścieżki zawodowej.

Z pewnością dyplom uczelni wyższej jest bardzo mile widziany w każdej pracy. Pracodawca wie, że potencjalny pracownik jest systematyczny, twórczy i ma podstawy oraz kompetencje do pracy w zawodzie. Oczywiście nie jest to konieczne, jednak dyplom jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodził. Informatyka jest bardzo dynamiczną dziedziną i pomimo skończenia nawet najbardziej prestiżowej uczelni trzeba stale poszerzać swoją wiedzę i stale podnosić kompetencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *